https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ardahan Belediyesi’ne ait kavurma tesisinde üretilen ilk kavurma, Osmaniye’deki depremzedelere gönderildi. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ardahan Belediyesi’ne ait kavurma tesisinde üretilen ilk kavurma, Osmaniye’deki depremzedelere gönderildi.

Ardahan Belediyesi’ne ait kavurma tesisinde üretilen ilk kavurma, Osmaniye’deki depremzedelere gönderildi.

Ardahan Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında kurulan kavurma tesisinde üretilen bir ton kavurmayı Osmaniye’deki depremzedelere gönderme kararı aldıklarını açıklayan Başkan Faruk Demir, “CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, Ardahan, İzmir Osmaniye ili Artvin belediyeleri ile kardeşlik ve yardımlaşma şehri olarak belirlendi.

“Keşke çorbada tuz olsaydı.”

Faruk Demir dedi ki:


Ardahan Dernekler Konfederasyonu 38 başarılı öğrenci için Ankara gezisi düzenledi.

“Depremin ilk gününden itibaren Ardahan Belediyesi ve Ardahanlılar olarak teknik ekip, yardımlar, kurtarma ekibi olarak 5 ayrı ekiple depremin ilk gününden itibaren yardımlarımızla deprem bölgesinde olmaya çalıştık. ve cenaze hizmetleri ve deprem bölgesinde kalacağız.Çünkü yardım etmek ve acıyı paylaşmak için uzun bir zaman.Dükkan açtık.Yöresel ürün satışlarımız Ardahan Belediyesinde ama yaralarımızın sarılmasını bekliyoruz çünkü çünkü Bu deprem felaketinin.İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sayın Tunç Soyer ve Belediye Meclisine teşekkür ederiz.Ardahan Belediyesi ile birlikte kurduğumuz kavurma tesislerinde ürettiğimiz ürünler stoklarımızda bekliyor.Tonlarca tane göndermeye karar verdik. Şimdiye kadar 500 kilogramını Osmanlı’nın kardeş şehir ilan ettiğimiz İzmir belediye başkanının mağdurları… CHP genel merkezimiz kardeş şehir, 11 il ve ilçeyi bir arada barındıran dayanışma şehri İzmir Büyükşehir, Arda Başkanımız ve 13. Başkan Kılıçdaroğlu talimat vererek Osmaniye’ye Han ve Artvin’in ilk yardımlarını yapıp oradaki yaraların sarılması için gerekli çalışmaların başlatılması için yardım gönderdiler.İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Ardahan Belediyesi üyelerine ve personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum. . Ve çorbadaki bir damla tuz olsa ağrılara iyi gelir. Allah hepsine muvaffakiyetler versin, Allah Ardahanlıların, Ardahanlıların başına bela olmasın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın