https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Antalya Büyükşehir, ecdadın tohumlarının desteğiyle ekilemeyen alanları ekime kazandırıyor - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Antalya Büyükşehir, ecdadın tohumlarının desteğiyle ekilemeyen alanları ekime kazandırıyor

Antalya Büyükşehir, ecdadın tohumlarının desteğiyle ekilemeyen alanları ekime kazandırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi hibe desteği ile tarımda girdi maliyetlerinin artması nedeniyle ekilmeyen alanların tarıma kazandırılmasını ve ata tohumlarının gelecek nesillere aktarılmasını hedefliyor. Çiftçiye verilen desteğin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraat Mühendisleri, ekimden hasada kadar geçen süreci yakından takip ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Dairesi Ziraat Mühendisi Hatice Parlak, milli değer atanın korunması ve yaygınlaştırılması amacıyla Antalya’dan ürüne toplam 20 ton atalık tohum hibe desteği sağlandığını açıkladı. tohum. Ziraat Yüksek Mühendisi Hatice Parlak şu bilgileri verdi:

“Bölgeye özgü 7 çeşit tohum ata tohumu olarak belirlendi. Bin dönüm arazide ata tohumu hibesi yaptık. Gübre desteğimizde de olacak. Elmalı, Korkuteli, Serik, Manavgat, Kumluca, Döşemealtı ve Konyaaltı ve İbradı Besin değeri yüksek, glüten oranı düşük, hibritlenmemiş olarak atalarımızdan bize gelen bu ata tohumlarının mirasının bozulmadan gelecek nesillere devamını sağlamak istiyoruz. Bu projeden çok memnunlar. Bu desteğin devamını istiyor” dedi.

Kızılka Finans Mahallesi Muhtarı Kan Koçoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Girdi maliyetlerinden dolayı tarım yapamayan vatandaşları tespit edip, ata tohumu desteğiyle tarlalarını ekmelerini sağladık. Atamıza sahip çıkalım. Bu destekle tarlalarımız boşaldı.


Sol görüşlü Antalya İl Örgütü ulaşımdaki zamları protesto etti

Mali Kızılka ilçesi sakini Mustafa Uysal, Böcekler Belediye Başkanı’na teşekkür ederek, “Bize verdiği destekle tarlamızı ekme fırsatı bulduk. Çift girdi maliyetlerinden dolayı sıkıntıya girdi. Gübre alamadık. Büyükşehir Belediyemiz her türlü desteği sağlıyor” diyerek “teşekkür ederim” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın