medyauzmani.com
ANAP Başkanı Çelebi’den Cumhur İttifakı açıklaması – Yerel Haberler

ANAP Başkanı Çelebi’den Cumhur İttifakı açıklaması

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi, Çankaya’da bir otelde parti yetkilileriyle istişare toplantısı yaptı. Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, Merkez Karar Kurulu, koalisyon kararları için tam yetkiyi Çelebi’ye verdi.


Hüseyin Baş, Kızılay’ı eleştirdi: Kızılay’ın 140 bin liraya sattığı çadırı 32 bin liraya aldık.

Çelebi görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Vatan Partisi olarak Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve zorlu döneminde seçimlere gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyılının başındaki önemli ve belirleyici seçimlerdir. Anavatan Partisi de bu sürece elinden geldiğince katkı sağlamak istiyor.” Ülkedeki önceki deneyimleri üzerinden. dedi.

Çelebi, ittifak müzakerelerinin ileride yapılacağını belirterek, “Milletin ittifakına ilişkin fikirlerimiz başından beri belliydi. 13 aydır altın günmüş gibi koalisyon toplantıları yapıyorlar. oynuyor.Toplantının bir adı var, bir gündemi var, herkes gidip orada buluşuyor.Her toplantıda adaylar seneye girmeden bütün partileri ziyaret ediyor.Zamanı o kadar boş değerlendirmişler ki gördük ki kalmamışlar. devleti yönetme konusunda herhangi bir ciddi çalışma.” Cümleler kullanın.

Çelebi, Anavatan Partisi’nin başkanı olarak milleti uyarmanın görevi olduğunu belirterek, “İnşallah olumlu bir teklif gelirse Cumhur İttifakı ile görüşürüz.” dedi.

Öte yandan gazeteci Ebukadir Selvi, AKP Genel Başkanı Erdoğan’a şunları söyledi: “Erbakan’ın adı ve misyonu göz önüne alındığında, Sayın Cumhurbaşkanı yeniden Refah Partisi’ni istiyor. Ecevit, görevi gereği Demokratik Sol Parti’yi ittifakında görmek istiyor. gör” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın