https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Almanya, İsrail hükümetinin STK’ları hedef alan bir yasa tasarısı hazırlamasından endişe duyuyor – Yerel Haberler

Almanya, İsrail hükümetinin STK’ları hedef alan bir yasa tasarısı hazırlamasından endişe duyuyor

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “İsrail ile mükemmel ikili ilişkilerimiz, sivil toplum aktörlerinin çeşitli katılımıyla karakterize edildiğinden, bu yasayı büyük bir endişeyle karşılıyoruz. Yabancı hükümetlerin STK’lara yaptığı bağışların söz konusu olması halinde sivil toplum alanındaki işbirliği risk altındadır.” Christian Wagner, Berlin’de yaptığı açıklamada, “vergi için, bununla karşı karşıya kalacaksınız” dedi. ifadeler kullanılmıştır.BM, Ruanda soykırımı olduğundan şüphelenilen Kaishima’nın tutuklanmasını “adalet için bir zafer” olarak nitelendirdi.

İsrail hükümetinin yabancı devletlerin STK’lara yaptığı bağışların vergilendirilmesine yönelik yasa tasarısını Pazar günü görüşeceğini kaydeden Wagner, “Bu nedenle bu yasayla ilgili endişelerimizi İsrailli muhataplarımıza erken aşamada ve üst düzeyde defalarca ilettik. ” Bilgisini paylaşın.

Wagner, tasarının sivil toplum aktörlerinin çalışmalarını büyük ölçüde engelleme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekerek, “çünkü bağışlara uygulanan bu vergi, birçok projeyi finanse etmeyi tamamen imkansız hale getirecek.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın