https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ali Uztuna: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin depremden korunan kentlerde vatandaşların başka afetlere maruz kalmasını engellemek gibi bir aklı yok” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ali Uztuna: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin depremden korunan kentlerde vatandaşların başka afetlere maruz kalmasını engellemek gibi bir aklı yok”

Ali Uztuna: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin depremden korunan kentlerde vatandaşların başka afetlere maruz kalmasını engellemek gibi bir aklı yok”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketine ilişkin şunları söyledi: “Salgın döneminde maske dağıtamayan AKP’nin depremin olduğu illerde vatandaşların başka afetler yaşamasını engellemeyi aklı yok. Çadırlar bile. depremden sonra kurdukları afete dayanıklı değil ya beceriksizlik ya da ilgisizlik.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı. Öztung, şunları söyledi:

“Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, kayıp vatandaşlarımızın bir an önce sağ olarak bulunmasını temenni ediyorum.” Coğrafyamız ne yazık ki kaderin değil, bir keder planıyla karşı karşıya kaldı. Bu hüznün sebebi AKP’dir. Salgında maske dağıtamayan AKP’nin depremin olduğu şehirlerde vatandaşları başka afetler yaşamasına engel olacak aklı yok. Depremden sonra kurdukları çadırlar bile afete dayanıklı değil. Bu ya beceriksizliktir ya da ilgisizliktir.

“AKP’nin Afete Dayanıklı Şehir Beklentisi Bitmeli”


Hatay Doğan Valisi milletvekili adaylığı için istifa etti

Çadırların kurulacağı alanın sel, yağmur gibi afetlere dayanıklılığı dikkate alınarak belirlenmeli ve zemin buna göre hazırlanmalıdır. Aceleci ve pervasız eylem. Aynı akıl, depremlerde ağır hasar gören Kahramanmaraş’ın fay hattına yakın bölgede konut yapılması için ihaleye çıktı. AKP’nin afete karşı dirençli bir şehir beklentisi sona ermeli.

“Güvenli, nitelikli ve bilgili insanları yönetime kazandırmanın zamanı geldi”

Yangın çıkarsa söndüremezler, salgın olursa maske dağıtamazlar, deprem olursa çadır dağıtamazlar, sel olursa kurdukları çadırlardaki insanlar ölmek. Bunlar hep beceriksiz ve beceriksiz yönetimin sonuçlarıdır. Artık bunlardan kurtulup, aklı başında, kalifiye ve bilgili insanların yönetimine geçmenin zamanı geldi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın