https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ali Sanal’dan Deprem Eleştirisi – Dquz8 Haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ali Sanal’dan Deprem Eleştirisi – Dquz8 Haber

Ali Sanal’dan Deprem Eleştirisi – Dquz8 Haber

Güldür Güldür Gösterisi’nde sahne alan tiyatro oyuncusu Ali Sunal, deprem felaketiyle ilgili harika açıklamalarda bulundu.

Ali Sanal, sosyal paylaşım sitelerinin gündemine oturan konuşmasında şunları söyledi: “Bölünmeyi çürüyen binalar için affetmemiz ve böyle bir zamanda çadır satmaları, kişinin kendini sorumlu hissetmemesi ve zarar görmemesi için normal mi? istifa mı?” Sonal, “Hayır, bu normal değil. Şimdi sıradan bir vatandaş olarak hesap vermemiz gerekiyor,” diye merak etti.

Snell’in sahnedeki konuşması şöyle oldu:


Hüseyin Baş, Kızılay’ı eleştirdi: Kızılay’ın 140 bin liraya sattığı çadırı 32 bin liraya aldık.

“Normalleşme peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak normal mi? Yoksa deprem sonrası arama-kurtarmanın ertelenmesi normal mi? Denetimsiz yapılan binalar, parayla alınan mimarlık belgeleri, beceriksiz müteahhitler, beceriksiz müteahhitler normal mi? Niteliksiz Normal mi Çürüyen binalara af çıkarmak normal mi?, pardon?” Başına gelen her musibeti kadere bağlayan değil de, olmadan önce bilime kulak veren. Bundan sonra doğal olan şu ki, yapma yetkisini veren kişinin akrabaları, ailesi, partilileri, arkadaşları ama işin uzmanınadır.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın