https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ali Öztunç’tan Mahir Önal’a tepki: Üstümüzde siyaset yaparak hedefi şaşırtmaya çalışıyorlar - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Ali Öztunç’tan Mahir Önal’a tepki: Üstümüzde siyaset yaparak hedefi şaşırtmaya çalışıyorlar

Ali Öztunç’tan Mahir Önal’a tepki: Üstümüzde siyaset yaparak hedefi şaşırtmaya çalışıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztung, “Konya ve Kocaeli belediyeleri başkent Antakya’yı ayağa kaldırdı. Beni en çok İstanbul ve Ankara belediyelerinin deprem bölgesinde olmaması canımı sıktı” diyerek Kahramanmaraş Milletvekili AKP Milletvekili Mahir Önal’ı eleştirdi.

Öztunç yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Sokağa çıkıldığını duyan AKP’liler sokakta olan bitenden habersiz.”

Geçen hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Hayreddin Güngur de aynı hatayı yaptı ve yalanlarını belgelerle çürüttü. Deprem sırasındaki eksiklikleri nedeniyle sokağa çıkmaya korkan AKP’liler, sokakta olup bitenlerden habersiz.

Maher Bey yaptığı açıklamalarla birçok çelişkiyi ortaya çıkardı. Kahramanmaraş’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmadığını iddia edebilmesi Kahramanmaraş’a gitmemiş, sokağa çıkmamış. Yavuz Selim mahallesine gitmiş olsaydı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyon merkezini görecekti. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 500 personeli ve 200’den fazla organı ile bölgede yer almaktadır. Ekinözü’ne gelseydi su borularının ASKİ çalışanları tarafından tamir edildiğini görürdü. Korudaki memleketini ziyaret etseydi lojistik merkezini görmüş olacaktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Narlı’da kurduğu konteyner kenti görürdü. Bunlar valiliklerin, kaymakamlıkların görmesi gereken şeyler değil.

Belediyelerimiz reklam sevmiyor.

Başta İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri olmak üzere birçok belediyemiz sadece Kahramanmaraş’ta değil tüm deprem bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Belediyelerimiz reklam sevmiyor. Halk Cumhuriyet Halk Partisi’ni bilir. Biz de kendimizi biliyoruz. Kendi eksikliklerini örtmek için bizim üzerimizde siyaset yaparak hedefi şaşırtmaya çalışıyorlar.”

ne oldu?

Kahramanmaraş Milletvekili AKP Milletvekili Maher Önal, TV100 yazarı Fuat Uğur’un sorularını yanıtladı. Uğur’un dün yayınlanan yazısında Ünal’ın CHP’li belediyelere ilişkin şu sözleri yer aldı:


IŞİD’in Türkiye emiri olduğu iddia edilen Kasım Güler, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“Antakya’yı Konya ve Kocaeli büyükşehir belediyeleri büyüttü. Beni en çok rahatsız eden İstanbul ve Ankara belediyelerinin deprem bölgesinde olmamasıydı. Bu belediyeler AKP’li belediye başkanlarının yönetiminde olsaydı emin olun her birimiz birer birer sahip olurduk. on kaplanın gücü… İSKİ daha ilk zamanlarda tüm illerdeki su sıkıntısını çözebilirdi.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın