https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
AKUT, Çanakkale şehitlerinin huzurunda - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » AKUT, Çanakkale şehitlerinin huzurunda

AKUT, Çanakkale şehitlerinin huzurunda

Türkiye’nin arama kurtarma alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu AKUT Arama Kurtarma Derneği, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, tüm ekiplerinden 500’ü aşkın gönüllü, dünyanın dört bir yanından ekip liderleri ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. ülke, 18-19 Mart 2023 tarihlerinde olacak.

İstanbul (IGFA) – AKUT’tan yapılan açıklamada, bu yıl yapılacak olan 13 Mart yıldönümü etkinliğinde, 18 Mart 2023 Cumartesi günü AKUT üniformasıyla bir kamp alanında toplanacak olan gönüllüler, saat 13:00’te toplu halde yola çıkacak. Profesyonel rehberlerin gözetiminde Alay 57 Erkek Kale içindeki Konk Bairy, Sayed Al-Bahir Kalesi ve İlk Şehitler Anıtı’nı ziyaret edecekler. Açıklamada, bu anıtta ilk nöbet tutanların AKUT gönüllüleri olmasının gurur kaynağı olduğu vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, 19 Mart 2023 Pazar sabahı saat 09:00’da Çanakkale anıtına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduğu, çelenk bırakıldığı ve İstiklal Marşı’nın saat 10:30’da bir marş eşliğinde söylendiği belirtildi. . birlikte yapılacak.


İzmit Belediyesi ve İBB, ‘mor otobüs’ ile depremzedelere hijyen poşeti dağıttı

Konuyla ilgili açıklama yapan AKUT Arama Kurtarma Derneği Başkanı Zeynep Yusun Akverdi; Türkiye’nin en önemli STK’larından biri olarak Cumhuriyetimizin oluşumundaki tüm tarihi aşamaları ve onları var eden değerleri coşkuyla sahiplendiklerini belirterek; 3.000’e yakın gönüllüsü olan bir sivil toplum kuruluşu olarak, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan taviz vermeden, siyaset üstü duruşumuzla, tüm enerjimiz ve çeşitliliğimizle hayat kurtarmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Tıpkı şehit düşen ecdadımızın savaşıp hayat kurtardığı gibi… Türkiye’de AKUT olarak biz de Türkiye ile ortak değerlerimizi paylaşmak adına camiamızın yanındayız. Şehitlerimizi minnetle selamlıyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın