https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
AKP’li Zengin’den ‘6284’ açıklaması: ‘Tehdit mesajları aldım, yalnızlıktan bıktım’ - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » AKP’li Zengin’den ‘6284’ açıklaması: ‘Tehdit mesajları aldım, yalnızlıktan bıktım’

AKP’li Zengin’den ‘6284’ açıklaması: ‘Tehdit mesajları aldım, yalnızlıktan bıktım’

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’dan bahsettiği için hedef alındığını ve tehdit mesajları aldığını iddia etti.


Kahramanmaraş’ta bir artçı sarsıntı daha meydana geldi

Zengen, “Kendimizi çok yalnız hissediyoruz. Hedef olduğunuz için kimse bu davaya girmek istemiyor” dedi. Zingen dedi. Keşke İslami bir ortamda tartışabilseydik.

Haberde, konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Haber Zengin’e dayandırılan Wall gazetesinin hedef olmaktan şikayetçi olduğu bildirildi.

‘Son derece organize ve planlı bir saldırı’

Zengin dedi ki:

“Fazla bahsetmek istemiyorum artık hedef oluyorum. Sayın bakanımız açıklama yapıyor, saygıdeğer Cumhurbaşkanımız açıklamalar yapıyor ama ben ne zaman bir şey söylesem alışılmışın çok ötesinde bir hedef vakası ortaya çıkıyor. . Çok sistemli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor, sadece Twitter’dan değil. Sadece o da değil, telefonuma yüzlerce tehdit mesajı geliyor. Ne kadar tehlikeli olduğunu bilmiyorum, toplum fark ediyor mu?”

Zengin, “6284 tabii ki tartışılır, İstanbul Sözleşmesi çok tartışıldı. Usul ve yöntemine itirazım oldu ama kamuoyu yeterince rahatsız olmadı. Aslında bu saldırılar Türkiye’de kadınları çok rahatsız ediyor.” , “AKP’nin genel başkan yardımcısıyım. Kendi fikirlerimi söylüyorum. Onlar adına konuşmuyorum, bizim grubumuz için konuşuyorum ama bizim grubumuz için konuşan bir arkadaşımız varsa sorun yok.”

“6284 çatallanmamızı tartışıyor olamaz.”

AKP Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı şöyle devam etti:

“Bütün kadınları rahatsız ediyor. AKP 50+1 almaya çalışıyor. Yaklaşık 29 milyon oya ihtiyacımız var ki bu önümüzdeki seçimde cumhurbaşkanımızı seçebilmek için 30 milyon oya varıyor. Bu 30 milyonda en az kadın oyu var. 10 Milyon Böyle önemli bir konuda kadınlar rahatsız oluyor.” İçeriğinden, tartışma tarzından bahsetmiyorum. başka konu var mı Kendimizi çok yalnız hissediyoruz. Sen hedefsin diye kimse bu konuya girmek istemiyor. işte buradayım. AKP grup başkan yardımcısıyım. Ben kendi görüşümü ifade etmiyorum, grubumuz adına konuşuyorum ama grubumuz adına konuşan bir adam. “Arkadaşlarımız olunca sorun olmuyor, ben konuşurken organize ve anlaşılmaz bir şekilde saldırıya uğruyorum.

“Hastane partisi bu tartışmaya katıldı”

Özlem Zengin’in AKP’ye yaptığı konuşmanın devamı şöyle:

  • Saadet Partisi Türkiye’de İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açtı. Bugün altılılar tablosuna baktığınızda, yan yana durduklarında aralarında bir çatışma oluyor mu? Sayın Akchner, İstanbul Sözleşmesi’nin geleceğini söylüyor. Mutluluk Partisi’nden en ufak bir ses yok, uzlaşma var.
  • Siyasi partilerin elbette çeşitli konularda kendi görüşleri vardır, ancak bu görüşler onların bir araya gelmelerine engel değildir. Yine Refah Partisi istediğini düşünebilir ama bakalım AKP olarak Sayın Cumhurbaşkanımızla herhangi bir temas kurmadan Derya Yanık’ın bu konuda bir açıklama yapması mümkün mü? “
  • “Bu tartışmanın üslubuna itiraz ediyorum. Artık bu yasa hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Yoruldum. Yalnız hissetmekten de bıktım ve toplumumuzun içinde bulunduğu durumu değerlendirirken üzülüyorum. Tartışılmaz demedim.Umarım daha insancıl ve İslami bir ortamda tartışırız.
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın