medyauzmani.com
AKP’li rakibine 1 milyon oy farkı atan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı – Yerel Haberler

AKP’li rakibine 1 milyon oy farkı atan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı

AKP’nin adayı Murat Kurum’a 11.5 puan fark atarak yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu, şunları söyledi:

Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum onurluyum. Sorumlulupumuzun farkındayız. Hem mazbata sürecine dair hem mazbatanın anlamına dair, hem şehre olan sorumluluklarına dair…

“Bu bağlamda bugün burada şehrimize yakışan, İstanbul gibi kadım bir kentin seçim sonrasına değer katan bir ortamın hazırlanmasına teşekkür ediyorum. Müteşekkiriz. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Değeri sorumluluğu çok büyük.

Umarız Türkiye’miz bu seçimle beraber daha nitelikli, daha sevgiyle dolu, saygılı barışçıl daha güçlü bir ortamın varlığı ile, birbirine iyi davranan bir siyaseti ülkemizde yaşar ve yaşatırız.

Siyasette söylenen her cümlenin en küçük çocuklarımıza bile kulağına gittiğini, asla unutmadan konuşmayı her siyasi kimliğe tavsiye ediyorum

Ben de bu tavsiyeden asla vazgeçmeden hareket edeceğime buradan söz veriyorum.Mazbata şehrimize hayırlı olsun ve elbette ki Allah beni mahcup etmesin.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın