medyauzmani.com
AKP: Üç dönem milletvekilliği yapanların başvuruları alınacak – Yerel Haberler

AKP: Üç dönem milletvekilliği yapanların başvuruları alınacak


TİP seçimlere kendi adı, logosu ve koalisyon içindeki adaylarıyla katılacak.

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, adaylık başvurularına ilişkin açıklama yaptı. Yavuz, üç periyot kuralının detaylarını da paylaştı.Ankara (IGFA) – Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, parti merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Adaylık başvuruları 16 Mart’a kadar devam edecek ve bu süre zarfında başvuru ücreti alınmayacak; Bunun yerine AFAD’a bağış yapılmasına karar verildiğini belirten Yavuz, “Yetişkinler için 20 bin TL, kadın ve gençlerimiz için 10 bin TL, özel ihtiyaç sahipleri için 5 bin TL olacak.”

Ali İhsan Yavuz, 3 dönem kuralıyla ilgili bir soruya, “Platformumuzda 3 dönem kuralı vardı. 2017’de MKYK’ya bırakıldı. MKYK’nın kararıdır. Bu nedenle Türkiye’den başvurular alınabiliyor.” üç dönem milletvekilliği yapmış olanlar.”

Öte yandan partinin bazı üyeleriyle görüşmelerde bulunduklarını doğrulayan Yavuz, bugün saat 16.00’da Hüda Bar’ı ziyaret edeceklerini ve kısa sürede sonuca varmayı umduklarını söyledi.

Hüda-Bar Partisi de değinileceği üzere Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini, milletvekilliği seçimlerinde ise parti içinde karar alınacağını açıklamıştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın