https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
AKOM’dan İstanbul için fırtına ve yağmur uyarısı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » AKOM’dan İstanbul için fırtına ve yağmur uyarısı

AKOM’dan İstanbul için fırtına ve yağmur uyarısı

AKOM’dan meteorolojik verilere dayanılarak yapılan açıklamaya göre, hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde etkili olacak.

rüzgarlar yarın sabah saatlerinden itibaren güneybatı yönünden kuvvetlenip fırtına (40-70 km/sa), kısa süreli kuvvetli fırtına (50-85 km/sa) şeklinde ve kuzeybatıdan başlayarak esecek. batı. Bölgeler (Silivri, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy), il genelinde bir yerden bir yere şiddetli yağış, tahmini yağış (15-25 kg/m2).

Yolların üzerinden uçarak su birikintileri, ağaçlar, direk öldürme, çatı ve sinyal görülebilir

Şu anda 17 derece olan sıcaklıklar, 12 Mart Pazar gününden itibaren hızla 10 derece civarına düşecek. Yarın akşama (22.00) kadar etkili olması beklenen fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle yollarda su birikintileri, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatıların, pankartların uçuşması, baca gazlarından zehirlenme gibi olumsuz olayların yaşanabileceğini belirtti. . .

Fırtına ve yağmur nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı İBB ekiplerinin teyakkuz halinde olduğu bildirildi. Ekiplerin 24 saat çalışacakları ve olası sorunlara anında müdahale edecekleri açıklandı.


Bakan Koca: Depremzede sağlık hattına 98 bin 975 talep var

Açıklamaya göre, toplu ulaşımda aksama olmaması için gerekli tedbirler alındı.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın