medyauzmani.com
Akar’dan “Depreme Müdahale” Açıklaması: Mammadçi’nin geç çıkması söz konusu değil – Yerel Haberler

Akar’dan “Depreme Müdahale” Açıklaması: Mammadçi’nin geç çıkması söz konusu değil

Hatay Sirenol’deki TSK Lojistik Destek Üssü’nde düzenlenen AA yazı işleri müdürlüğüne katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pazarciek’te meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde sahaya asker gönderilmesine yönelik eleştirilere ilişkin açıklamalarda bulundu. ve Kahramanmaraş’ın Bostan bölgeleri.


İstanbul’daki bazı feribot seferlerine güneybatı bariyeri

Akar, “Doğal afet arama kurtarma ekiplerimizi saat 04.30’da seferber ettik. Uçaklarımızı seferber ettik, gemilerimizi seferber ettik. Mehmedçi’nin bu kadar geç ayrılması söz konusu değil, bizim de ayrılmamız söz konusu değil. tekrar çağrıldı… Böyle bir şey düşünülemez Maraş 2’nci Zırhlı Tugayımız ve 39’uncu Mekanize Tugayımız emir beklemeden hızla İskenderun’da arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, bakanlıktan, Arama Kurtarma’dan herkesi seferber ettik. Ve ilk andan itibaren depremle mücadele edin.”

“Bir ayda 6 bin 320 sorti yapıyoruz” diyen Bakan Akar, “Hava Kuvvetlerimizin bir nakliye uçağı olarak yılda 6 bin 500 sorti yaptığını düşünürsek ne kadar çok çalıştığımız ortaya çıkıyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın