https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Adıyamanlı çocuklar orta oyundan güldü - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Adıyamanlı çocuklar orta oyundan güldü

Adıyamanlı çocuklar orta oyundan güldü


Tiyatro sanatçısı Kazem Aqsar, Muğla’daki son yolculuğuna uğurlandı

Adıyaman’da bulunan Ordu Büyükşehir Karadeniz Belediyesi Tiyatrosu’nun (OBBKT) oyuncuları, çeşitli oyunlarla depremzedeleri bir nebze olsun unutturmaya çalışıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, depremin ilk anında olduğu gibi deprem sonrasında da bölgede etkin rol oynuyor. Yaraları sarmak için adeta seferber olan Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan temizliğe kadar birçok alanda faaliyet yürütüyor. Tüm bunların yanı sıra çocuklara yönelik birçok etkinliği de bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki çocukları da unutmuyor.

Depremde OBBKT ile çocukların yüzü gülüyor

Adıyaman’da yaraları sarmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Adıyaman Merkez’de olduğu gibi her gün kırsal alanlara giderek burada çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyor. OBBKT temsilcilerinin de katıldığı etkinliklerde çocuklara hediyeler dağıtılıyor ve çeşitli oyunlar gösteriliyor.

Çocuklar programlara büyük ilgi gösteriyor

Adıyaman’ın farklı çadır kentlerinde ve kırsal mahallelerinde her gün sahne alan tiyatro oyuncuları, çeşitli oyunlarıyla çocukların yüzünü güldürüyor. Meddah Abile, İbiş, Memiş, Karagöz-Hacivat, Palyaço Dans Öğreniyor, Nasrettin Hoca, Fındıkgiller ve Kel Oğlan ile Masal Paylaşımlarını seven çocuklar programlara büyük ilgi gösteriyor.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın