https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Adipoz dokunun İmmünoterapi tedavisi ile etkili çözüm - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Adipoz dokunun İmmünoterapi tedavisi ile etkili çözüm

Adipoz dokunun İmmünoterapi tedavisi ile etkili çözüm

Teknolojinin gelişmesiyle güvenirliği artan yağ dokusundan kök hücre elde edilmesi sürecini anlatan Op. doktor. Pangin Bekir Candan, bu tedavi yönteminin diğer kök hücre tedavilerine göre daha kolay uygulanabildiğini ve daha az invaziv olduğunu vurguladı.

Bursa (İGFA) – Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Nef Esentepe, kök hücre tedavisinin birçok hastalıkta kullanılabileceğini ve özellikle ortopedi alanında tedavide yaygın olarak kullanıldığını belirtiyor. doktor. Pangın Bekir Kandan, “Kök hücre tedavisi genellikle uzman bir ekip tarafından yapılır ve hastaya özel tedavi planı hazırlanır. Tedavi süreci hastanın durumuna ve kullanılan kök hücre tipine göre değişiklik gösterebilir.”

Ortopedik hastalıklarda kök hücre tedavisi


Bursa’da “Türk kadınına” sadakat

Ortopedik Hastalıklarda Kök Hücre Tedavisine değinen Op. doktor. Panjen Bekir Kandan, “Eklem ağrıları, kireçlenme, kıkırdak yaralanmaları, tendon yaralanmaları gibi sorunların tedavisinde sıklıkla kullanılıyor. Kök hücre tedavisi, hasarlı bölgedeki hücrelerin iyileşmesine ve yenilenmesine yardımcı oluyor. Bu, ağrının azalmasına ve hastanın eski haline dönmesine yardımcı olabiliyor.” işlevsellik.”

Yağ dokusundan hazırlanan kök hücrelerin tedavisi

d verdi Bakır Kandan, yağ dokusundan hazırlanan kök hücrelerin çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılması amaçlanan tedavi edici bir yöntem olduğunu söyledi. d dedi Kandan, “Bu yöntemde hastadan yağ dokusu örneği alınıyor ve örnekteki kök hücreler laboratuvarda izole ediliyor, ardından bu kök hücrelerin sayısı artırılarak hastanın durumuna göre farklı birimlere bölünüyor. Sonunda, bu kök hücreler doğrudan hastanın vücuduna enjekte edilir. çeşitli dokuların onarımı ve yenilenmesi için umut vaat eden tedaviler ülkemizde de kolay ve düzgün bir şekilde uygulanabilmektedir.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın