https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Acaba Antalya’da sandık beklentileri karşılayacak mı? – Yerel Haberler

Acaba Antalya’da sandık beklentileri karşılayacak mı?

Muhabir: Ali Taş

14 Mayıs akşamı tüm yurtta olduğu gibi bir şaşkınlık havası vardı. Millet ittifakı şok oldu. 24 Haziran 2018’de yapılan referandumda %59’a, 24 Haziran 2018’de ise %57’ye ulaşan muhalefet cephesinin oy oranı %53’e geriledi. Cumhur İttifakı şaşkına döndü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her zaman ilk turda kazandığı seçimleri bu kez kazanamadı ve güvenoyu alamadı.BBDSO’nun “Soundtrack Sezon Kapanışı” konseri

Öte yandan AKP 6, MHP ise 2 ve beklentilerinin üzerinde milletvekili çıkardı. CHP ve İyi Parti ise CHP 6 ve İYi Parti 2 ile beklentilerin altında kaldı. Sonuç olarak milletvekili sayısı bakımından 8 milletvekili ile başa baş kaldılar. Antalya için bu eşitliği bozan Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. Kemal Kılıçdaroğlu seçimleri bitirdi. Ancak, bu kurşun sonu tatmin edici değildi.

14 Mayıs’tan sonra Cumhur İttifakı başta AKP olmak üzere 14 Mayıs’ta seçim yokmuş gibi saha çalışmalarına devam etmiş ve AKP kadroları, özellikle Dışişleri Bakanı, şimdi Antalya milletvekili ama halen bakan olan Mevlüt Çavuşoğlu, tam saha basıncı uygulamaya devam etti.

Millet İttifakı ise ilk haftayı Ankara’da olduğu gibi hasar tespitleri ve strateji tartışmaları yaparak geçirerek geçen hafta başında sahalara döndü. Özgür Özel’in Kaş’tan başlayarak bölgelere yaptığı seyahatler bu çalışmanın belkemiğini oluşturmuştur.

Bu arada biraz bilgi verelim. CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV’de katıldığı programı izlemek için getirdiği dev tır, Antalya’nın merkezindeki en önemli noktalardan biri olan kapatılan yola Adalet ve Kalkınma İdaresi’nin itirazı üzerine kaldırıldı. Parti Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu’na.

Siyasiler bu sonuçlar ve 28 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan ikinci tur seçimler hakkında ne düşünüyor?

Nuri Cengiz

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, önemli olanın Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan güvenoyu almadığını belirterek, 28 Mayıs’ta da güven oyunu almaya devam edeceklerini ve seçimi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını doğruladı. Nuri Cengiz, ülkedeki Recep Tayyip Erdoğan karşıtlarının tek cephede toplandıklarını ve önceliklerinin sandığa gitmeyen veya 3. adaya oy vermeyen seçmeni ikna etmek olduğunu belirterek, bunun için de çalışmalarını sürdürdü. Yeniden sandığa gitmek için sandık başına gidenler, Antalya’da oyların yüzde 60’ından fazlasını aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanmasına en büyük katkıyı yapacaklarını söylüyorlar.

Aiden Özer

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Genel Başkan Yardımcısı Aydın Özer de 27. oturumda ülkenin dengeli bir şekilde ilerlemesi için Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması gerektiğini söyledi. Aydın Özer’e göre, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın çoğunluğuna karşı cumhurbaşkanı seçilmesi, ülkenin uzun süredir unutulan denge kontrol mekanizmasını harekete geçirecek ve ülke rahat bir nefes alacak. Yasama ve yürütme erklerinin birbirini rahatlıkla kontrol edebileceği bir ortamın yaratılmasının piyasalar, iç ve dış politika başta olmak üzere her alanda rahatlık yaratacağını söyleyen Aydın Özer’e göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu koşullar altında cumhurbaşkanlığını üstlenmesi. tarihidir. Önem.

Hasan Saba

22’nci Antalya Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Subaşı da sandıkların güvenliğine dikkat çeken isimlerden biri.
Hasan Subaşı, 14 Mayıs’ta halkın bu hükümete dur dediğini, 28 Mayıs’ta sandıkların güvenliği sağlanırsa gereğini yapacağını ve alaşağı edeceğini ileri sürüyor.
Bu hükümetten seçimleri ilk turda kazanmanın mümkün olmadığını söyleyen Subaşı, bakanların seçim sürecindeki rolüne dikkat çekti. Hiçbir rejimin Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmeyeceğini söyleyen Hasan Subaşı, toplumun çok şey gördüğünü ve farkına vardığını teyit ediyor ve 28 Mayıs’ta sandıktan bu yönde bir irade çıkmasını beklediğini söylüyor.

meyve ağacı

Başka bir eyalette CHP Milletvekili Rafat Zeybek’i Erzurum’da tutukladık. Seçim faaliyetleri nedeniyle genel merkez ataması ile Erzurum’da olduğunu ve Erzurum’da oy kullanacağını söyleyen Rafat Zebek, seçimlere müdahalenin önemine ve sandık etrafında ortaya çıkan spekülasyonlara dikkat çekiyor. Antalya’da bir müdahale olmadığını, bu anlamda iyi organize olduklarını ancak başka yerlerden bilgi alındığını, 28 Mayıs’ta işlerinin daha kolay olduğunu ve tüm sandıkları koruyarak seçimi kazanacaklarını belirtiyor. ülke genelinde.

Antalya bu pazar günü yeniden sandık başına giderek ikinci tur cumhurbaşkanlığı için oy kullanacak. İlk turda elde edilen yüzde 53’ün bu kez yüzde 58 ve üzerine çıkması bekleniyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke çapındaki seçimlerdeki zaferinin parıltısı, Antalya’dan %60’tan fazla oy almış olmasıdır. Asgari tahmin %58, bu da seçimlerin Kılıçdaroğlu veya Erdoğan için kolay olmayacağını gösteriyor. Bıçak sırtında olduğu algısı Antalya’dan geliyor.

Bakalım 14 Mayıs’ta beklentileri karşılamayan sandık sonuçları bu kez çıkacak mı?

2023 Seçimleri Yerel medya koordinasyonu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın