https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
ABD’deki muhafazakar yayınların Fox News’ten Twitter’a kaydığı iddia edildi. – Yerel Haberler

ABD’deki muhafazakar yayınların Fox News’ten Twitter’a kaydığı iddia edildi.

İnternet haber portalı Axios’ta “Musk, Murdoch’ın yerine geçmek için harekete geçti” başlıklı analizde, aşırı sağcı kesimin Fox TV’den uzaklaşmaya ve Twitter’ı bir ağırlık merkezine çevirmeye başladığı belirtildi.

Analizde, aşırı muhafazakar yayınlarıyla tanınan Fox TV sunucusu Tucker Carlson’ın 25 Nisan’da işten çıkarılması örnek gösterildi ve Fox Televizyonunun izlenme oranlarının son haftalarda düşmeye başladığı kaydedildi.

Popüler muhafazakar podcast editörü Matt Walsh, Twitter hesabında Fox News’i eleştirerek, “Artık Tucker Carlson gittiğine göre, Fox’un sola yürüyüşünü durdurmak imkansız” yorumunu yaptı.

Analizde Axios, Carlson’ın Twitter’da “eski Fox News” tarzı bir program oluşturmayı planladığı bilgisini de paylaşarak, “Muhafazakarlar sadece Twitter’a sığınmıyor, yol boyunca Fox News’e el bombası atıyorlar.” Değerlendirme yapıldı.

Önceki gece 2024 başkanlık adaylığını açıklayan Florida Valisi Ron DeSantis, Fox News yerine Twitter’ı tercih ederek, “DeSantis, Twitter’da Fox News’i kapattı, muhafazakarlara Fox News’i CNN veya başka bir haber ağı kadar ana akım bir kanal olarak verdi. mevcut medyanın bir parçası olduğuna dair bir sinyal gönderir.” yorum yaptı

Cumhuriyetçi Florida Valisi DeSantis, önceki gece yayınladığı bir video mesajıyla 2024 başkanlık seçimleri adaylığını resmen açıkladı.

DeSantis’in adaylığını Twitter’ın sahibi Elon Musk’a katıldığı bir Twitter sesli sohbet odasında (Twitter Spaces) bir video mesajla birlikte canlı olarak duyurması bekleniyordu.

Ancak teknik bir arıza nedeniyle birkaç kez kesintiye uğrayan yayın yaklaşık yarım saat gecikmeyle başladı ve Musk, kesintilerin sohbete çok fazla kişinin katılmasından kaynaklandığını savundu.

Ana akım medyayı eleştirmesiyle ünlü olan DeSantis’in, Twitter’da 140 milyondan fazla takipçisi olan Musk’la adaylığını ilan etme isteği ABD basınında büyük yankı uyandırdı.

Musk, geçen yıl bir Twitter kullanıcısının 2024’te kimi desteklemeye yakın olduğunu sorduğunda “DeSantis”e yanıt vermişti. Ancak DeSantis Twitter’da adaylığını açıkladığında Musk, bunun kendisini desteklediği anlamına gelmediğini belirtmişti.Yemin Koruyucuların lideri, ABD Kongre baskını davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fox News, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok izlenen kablolu televizyon kanallarından biridir ve her gece ortalama en az 1,5 milyon izleyiciye sahiptir, ancak son zamanlarda reytingleri düşmektedir.

Öte yandan ABD’de aylık Twitter kullanıcı sayısının 55 milyon civarında olduğu tahmin edilirken uzmanlar, televizyon izleyici sayısı ile sosyal medya kullanıcı sayısını karşılaştırmanın doğru bir değerlendirme olmayacağına dikkat çekiyor. (AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın