https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
ABD Hazinesi’nin parasal seviyesi 2017’den bu yana en düşük seviyede – Yerel Haberler

ABD Hazinesi’nin parasal seviyesi 2017’den bu yana en düşük seviyede

WASHINGTON (AA) – ABD Hazine nakit seviyesi, borç limiti müzakerelerinin uzaması nedeniyle 38,8 milyar dolar ile 2017’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

ABD Hazinesi, Hazine’nin nakit dengesine ilişkin verileri yayınladı.

Buna göre, ABD Hazinesinin parasal seviyesi Perşembe günü itibarıyla 38,8 milyar dolara geriledi. Bu oran önceki gün 49,5 milyar dolardı.

Goldman Sachs ayrıca 19 Mayıs’ta ABD Hazinesinin nakit seviyesinin 8-9 Haziran’a kadar 30 milyar doların altına düşeceğini öngördü. Bu durumun federal hükümetin yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Hazine, borç limiti artırılmazsa 5 Haziran’dan itibaren nakit sıkıntısı yaşayabilir.

ABD, 19 Ocak’ta 31,4 trilyon dolarlık borç sınırına ulaştı ve ABD Hazine Bakanlığı, sınırı aşmamak için olağanüstü önlemler almaya başladı.Piyasalarda gün sonu

Hazine, bu olağandışı önlemlerin Haziran ayı başına kadar tükenebileceği konusunda uyardı.

Hazine Bakanı Janet Yellen, bugün ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’ye borç limitiyle ilgili bir mektupta, Kongre’nin borç limitini 5 Haziran’a kadar artırmaması veya askıya almaması halinde Hazine’nin yükümlülüklerini yerine getirmek için kaynaklarının tükeneceğini tahmin etti. ulaşılabilir bilgi.

Yaklaşan tarihe rağmen Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında bütçe limitinin artırılmasına yönelik müzakerelerde ilerleme kaydedildi ancak henüz bir anlaşmaya varılamadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın