https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
ABD Başkanı Biden borç limiti görüşmelerinde takip edildiğini açıkladı – Yerel Haberler

ABD Başkanı Biden borç limiti görüşmelerinde takip edildiğini açıkladı

WASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Joe Biden, Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, borç limiti üzerine verimli toplantılar gerçekleştirdiklerini ve ilerleme kaydettiğini bildirdi.

Biden, Beyaz Saray’da gazetecilere verdiği demeçte, McCarthy ile “bazı verimli toplantılar yürüten, ekiplerin görüşmeye devam ettiğini ve kaydettiklerini” söyledi.

ABD’nin borcunu ödememe gibi bir ihtimalin olmayacağının hedefini hedeflediğini vurgulayan Biden “Amerikan halkı, sosyal güvenlik ödemelerinin muhafazaları, gazi hastanelerinin açık yükünü ve ekonomik ilerleyişini kaydetmeyi bilmeyi hak ediyor ve bunu yapmaya devam etmeyi hedefliyor.” dedi.

Biden, “Temerrüt, tüm bunları riske atar. Kongre liderleri bunu anlıyor ve hepsi temerrüt olamayacağı konusunda hemfikir. Kongre’nin harekete geçme zamanı. Şimdi.” kullanım kullandı.

McCarthy is gazetecilere, babası anlaşmaya varma olasılığı konusunda da iyimser olarak isaret ederek görüşmelere devam edildiğini aktardı.

Her iki tarafında da müzakerelere girdikleri taleplerin tamamını almayacağını kaydeden McCarthy, “Günün sonunda herkesin mutlu sonuçlara ulaşması.” diye konuştu.

ABD, 19 Ocak’ta 31,4 ölümden sonra borç sınırına ulaşmış ve ABD Hazinesi sınırını aşmamak için ağır önlemler almaya başlamıştı.Türkiye, “25 Mayıs Afrika Günü” nü kutladı

Hazine Bakanlığı, olağanüstü önlemlern 1 Haziran gibi erken bir anda tukenebileceği uyarısında bulunmuştu.

Söz konusu tarihin yaklaşmasına rağmen Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında buttçe limitinin gezinmena yönelik müzakerelerde henüz bir anlaşmaya varılamadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın