medyauzmani.com
250 doğasever, Kızılağam’da -10 derecede karda kamp kurdu – Yerel Haberler

250 doğasever, Kızılağam’da -10 derecede karda kamp kurdu

Ankara – Kızılcahamam bölgesinde bulunan Şahinler Tabiat Parkı’nda sosyal medya fenomeni yemek ve doğa tutkunu ayılar çadır kurup -10 derecelik, kalınlığı bir metreye yakın sıcaklıkta kamp kurdu.

Kızılcahamam’ın yemyeşil ormanları arasında yer alan 1200 rakımlı Şahinler Tabiat Parkı, kış aylarında eşsiz manzarası, temiz havası ve doğal güzellikleri ile şehirlerden ve çevresinden birçok doğaseverin ilgisini çekiyor.

Akşam Yemeği sosyal medya sayfası, kışın güzelliğinin tadını çıkarmak için 250 doğaseveri Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı’nda iki günlük kamp kurmaya davet etti.

Doğa tutkunları, sıcaklığın sıfırın altına düşmesine rağmen kamp çevresinde eşsiz doğanın tadını çıkarmak için geceyi çadırlarda geçirdi.

Doğa severler tarafından yapılan açıklamada, Kızılgaham’ın her mevsim ayrı bir güzelliğe büründüğü, Baslama sosisinin harika olduğu belirtildi.

Türkiye’nin dört bir yanından Kızılcahamam’ı ziyarete gelen doğaseverler:

“Bölge doğası, kültürü ve insanı ile ideal bir yer. Yurt içi ve yurt dışında birçok yeri gezdim ama Kızılcahamam gibi flora çeşitliliği, bakir alanları ve temiz havası olan bir yer görmedim. Doğasever arkadaşlarımızla burada kamp yapmanın bir sakıncası yok, kamp deneyimini iki gün boyunca zor koşullarda yaşadık, her şey yolunda gitti ve Kızılghamam Belediye Başkanı Süleyman Akar’a desteğinden dolayı teşekkür etti.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’da doğaseverleri ziyaret ettik, sohbet ettik, Sucuk ızgaralarını paylaştık, kamp basınında kamp anılarını anlattık, gençlerle şarkılar söyledik. Her zaman Kızılcahamam’ı beklediklerini ifade ederek Türkiye’deki doğaseverleri Kızılcahamam’a davet etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın