https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
100 bisikletçi Çanakkale şehitlerini anmak için Büyükçekmece’den yola çıktı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » 100 bisikletçi Çanakkale şehitlerini anmak için Büyükçekmece’den yola çıktı

100 bisikletçi Çanakkale şehitlerini anmak için Büyükçekmece’den yola çıktı

Bisikletçiler, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Büyükçekmece’de sabahın erken saatlerinde anıtın önünde toplanıyor.

Sahibinden toprağı getirecekler

330 kilometre yol kat edecek bisikletçiler, 18 Mart Cumartesi günü Büyük Doğum’un 108’inci yıldönümünün anıldığı Büyükçekmece Çanakkale Zaferi Yüzüncü Yıl Anıtı’nın zeytin ağacında Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra şehitlikten alacakları toprağı terk edecek. Zaferi kutlayacak.

3 BİSİKLET KULÜBÜ KATILIMI

Büyükçekmece Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen “Çanakkale Zafer Turu”na Ali Hurilmaz Bisiklet Kulübü, Büyükçekmece Bisiklet Kulübü ve Büyükçekmece Belediyesi Spor Kulübü’nün yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden milli sporcular katıldı. Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı ve Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü H. Gorhan Ozanoğlu.

100 sporcu ile yola çıkıyoruz.”

Büyükçekmece Belediyesi Spor Antrenörü Ensar Efendioğlu, 3 gün sürecek Çanakkale Zafer Turu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:


Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, kütüphanenin açılışına katıldı

“100 sporcu ile yola çıktık. İlk gün Kişan’a kadar pedal çevireceğiz. Yaklaşık 190 kilometrelik bir etap bizi bekliyor. Oradan devam edeceğiz. Her 40 kilometrede bir, yarım saatte bir mola vereceğiz. ikinci gün Gelibolu Yarımadası’na dönüyoruz Kisan’dan ayrılıyoruz Alan 110 Km bizi bekliyor Bu etkinliğe katılan 3 kulübümüz ve ferdi sporcularımız var Ali Horilmaz Bisiklet Kulübü var Büyükçekmece Bisiklet Kulübü var Büyükçekmece Belediye Kulübü sporcuları var milli sporcularımız da var Konya’dan milli sporcumuz var Milli kayak takımının bisikletçileri en uzak mesafeden Erzurum’dan geldi Onun dışında Rize’den arkadaşımız var Türkiye’nin dört bir yanından başlayarak sporcularımız var. Büyükçekmece’de böyle bir etkinlik düzenlemek için hepsine hayırlı olsun diyorum.Teşekkürler.”

“Evimizi, yuvamızı alır, onlara Türkiye’yi hediye ederiz”

Çanakkale’de Zafer Turu’na binecek olan sporcular duygularını şu sözlerle dile getirdiler:

Ahmet Hidayat Akyürek: “Eski bir milli sporcuyum. Eski bir gaziyim. Arkadaşlarımız ve gençlerimiz beni tanıyor. Beşinci kez Çanakkale etabına katılacağım. Tabii artık yaşlanıyoruz. Sürüş grubunu arkadaşlarıma bıraktık. .Bizim zamanımızda bitirirsem çok güzel olur.Yıllar sonra 69 yaşındayım.İnşallah hak ettiği gibi tamamlarız.Çünkü şehitlerimize çok şey borçluyuz.Vatanımıza borcumuz var. Vatanımız, bugünkü Türkiye onlara, yani terbiye, edep ve sportmenlik ile onlara yakışır bir olaydır.”

– Nevin Esra Kakiçi: “Bu organizasyonla ilişkilendirilen çok güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Gurur duyuyorum. 17 yaşındayım, tabii ki böyle bir organizasyonda yer almak benim için çok güzel ve düzenlediği için Büyükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederiz diye düşünüyorum.” Gençlerimiz için bu tür organizasyonlar size bir fırsat veriyor” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın